Domů / Evak. rozhlas

Ústředna evakuačního rozhlasu EVO BASIC, 6 zón, 12 linek, 2 x 580 W

Kód: NGP-EVO-1240-6 CENA NA DOTAZ
Integrovaný systém ER EVO BASIC ve skříni se zdrojem, 2 x 580 W + záložní zesilovač 580 W, konfigurace 6 zón A / B (12 linek) / 580 W, konfigurace 2 zóny (12 li
Dostupnost:

NGP-EVO-1240-6

EVO BASIC je kompaktní systém evakuačního rozhlasu (ER), certifikovaný podle norem EN 54-4 a EN 54-16. Celý systém je konstrukčně řešený jako skříň s možností upevnění na stěnu. Lze do ní umístit čtyři akumulátory o kapacitě až 45 Ah. Navíc obsahuje ovládací panel s mikrofónem a možností ovládat jednotlivé zóny systému.
Každá zóna má v režimu A/B dvě monitorované linky reproduktorů nebo v režimu MSL šest monitorovaných linek. Audio vstup je možné využít například na přehrávání hudby na pozadí. Komunikace mezi střednou ER a vzdálenou mikrofónní konzolou probíhá po průmyslové kruhové sběrnici, která poskytuje také napájení pro mikrofonní konzolu připojenou UTP nebo FTP kabelem. Maximální vzdálenost mezi dvěma uzly je 1 km.

Při návrhu konceptu EVO byl kladen důraz na jednoduchost návrhu a rychlost montáže. Při montáži se na stěnu nejdříve připevní konzoly, na které se potom zavěsí skíň. Všechny součásti jsou uvnitř skříně kompletně propojené, včetně připravených kabelů pro připojení akumulátorů. Potom už jen stačí připojit přívod 230 V, reproduktorové linky, případně poplachový výstup z EPS a instalace je hotová. V porovnaní s montáží do 19" rámu je časová spora výrazná.

Kromě komfortu při montáži se při návrhu myslelo také na minimální potřebu zaškolování obsluhy. Na předním panelu je mimo LED indikácí jen několik tlačítek a ovládací klíč.
Všechny popisy na panelu jsou v českém jazyce, popisy programovatelných tlačítek jsou uživatelsky volitelné. Jednodušší už to ani být nemůže.

Evakuační rozhlas EVO BASIC je vhodný pro aplikace, kde není třeba propojit více středen do sítě v rámci objektu. Například školy, penzióny, administrativní budovy, ale je možno využít externí mikrofonní konzolu.

Soubory